Üye Girişi
E-Posta Adresiniz :
Şifreniz :
Üyelik Formu
E-Posta Adresiniz :
*
Şifreniz :
*
Adınız :
*
Soyadınız :
*
1-Sık sık doktora gidip kısa aralıklarla akciğer röntgeni, mamografi ve tomografi çektirin.
2-Sigara için, günde bir paketten aşağıya inmeyin. Sigaranın kansere neden olduğunu söyleyenlere ‘sigara içtiği halde kanser olmayan’ ya da ‘sigara içmedği halde kanser olan’ insanları örnek gösterin. Sigara zararlıdır tezini çürütmenize rağmen bırakmanız için israr ederlerse “ben sigaraya bağımlı değilim, sigara içmekten zevk alıyorum” deyin (ne demekse?). Çok zorda kalırsanız son çare olarak “size ne hayat benim değil mi” deyin.   
2-Kimyasal katkı maddeleri ve koruyucu ihtiva eden, bisküvi, gofret, salam, sosis, sucuk, konserve ve her türlü hazır gıdayı sofranızdan eksik etmeyin.
2-Alkolü artırın, ortalama günde iki bardaktan fazla için, haftada bir iki kez içiyorsanız bir oturuşta en az bir şiyeyi devirin. 
3-Sık sık açık havada mangal yapın. Eti alevlerin üzerine atın ki iyice yanıp kararsın. Havagazı ateşinde veya ocak ateşinde pişen etleri de (döner gibi) yiyebilirsiniz. Etin kendisi de önemli, kasaptan alırken özellikle hormonlusundan isteyin.    
3-Ev yemeklerinde yağda kızartmayı tercih edin, tavadaki yağı değiştirmeden defalarca kullanın böylece paranız cebinizde kalır.  
3-Bu çok önemli; taze sebze ve meyveden uzak durun, mümkünse hiç yemeyin. İlla yemek zorunda kalırsanız yıkamayın ki kimyasal ilaçlar değerini kaybetmesin.
4-Sakın güneşe çıkmayın. Dışarı çıkmanız gerektiğinde hava güneşliyse iyice örtünün, güneş gözlüğü takın.
5-Cilt bakımı için değişik kimyasallar ihtiva eden krem ve losyonlar kullanın. Önemli olan vücudunuzun emdiği maddeler değil, cildinizin güzel görünmesidir. 
6-Başınızı devamlı belaya sokun, borca girin, riskli ve strestli işlere balıklama atlayın. Uykusuz kalmak için elinizden geleni yapın.
7-Hepatit B aşısı olmayın. Kendinize her yıl birkaç şişe kan nakli yaptırın.
8-Multivitamin kullanın, içinde özellikle beta karoten, A, E, C vitaminleri olmasına dikkat edin. D vitamini  desteği kullanmayın.
9-Sakın tek eşli bir hayat sürmeyin, çapkınlık yapın, seks hayatınızda özgür olun, kural tanımayın.
10-Çayı ve çorbayı boğazınızı yakacak şekilde sıcak için.
11-Menapoza girmeyi kabul etmeyin. Doktorunuzdan size hormon tedavisi uygulamasını isteyin.
12-Kola ve her türlü şekerli, aspartamlı gazlı içecekleri sofranızdan ve buzdolabınızdan eksik etmeyin. Günde en aşağı iki kutu için.
13-İçecekler yetmez, her gün bir şekilde şeker veya tatlı yiyin. Zararlı diyenlere ‘Ne yapayım canım istiyor’ veya ‘ağzımaz bir parça tatlı atmazsam fena oluyorum’ deyin.   
22 Şubat 2010 Pazartesi / 96402 Kişi Okudu
Yorumlar
Copyright © 2006 - 2024 DoktorMurat.Net, Yasal Uyarı ve Gizlilik, Site Haritasi
Dr.Murat KINIKOĞLU Sağlıklı Yaşam Rehberiniz
İntermed Sağlık Merkezi Teşvikiye cad. No: 63 Nişantaşı Şişli/İstanbul
Tel: 0212 225 06 60 - Faks: 0212 2250895