Üye Girişi
E-Posta Adresiniz :
Şifreniz :
Üyelik Formu
E-Posta Adresiniz :
*
Şifreniz :
*
Adınız :
*
Soyadınız :
*
KENDiSiNi SEVEN BU KiTABI OKUMALI
Hem yılbaşı sözleri, hem de kendinize ve yakınlarınıza hediye almak  konusunda bir önerim var. Haydi bu yıl  ‘kalbinize sahip çıkın’. 
“Kalbinize Sahip Çıkın” aslında bir kitabın adı, bu ay Doğan Kitap tarafından yayımlanan bir kitap. Yazarı Kardiyolog Dr. Murat Kınıkoğlu. Benim 20 senelik mesai arkadaşım. Kitabı da kendisi gibi pırıl pırıl, ışıl ışıl bilgilerle dolu. Kalbinin olduğunu bilen, kendini seven, yakınlarını seven kişiler bu kitabı muhakkak okumalı.
Kınıkoğlu’nun önsözü
“Bu kitabı gelecekte kalbiyle sorun yaşamak istemeyenler için yazdım. Hepimiz biliyoruz ki ‘at kaçtıktan sonra ahırın kapısını kapamak işe yaramaz’. Yaşlandığınızda elinizde bir dosyayla doktor doktor gezmek istemiyorsanız, ‘Çocukları büyüttüm, biriktirdiğim üç beş kuruşla biraz gezeyim’ diyorsanız bu kitabı okuyun.
Kitabımın ikinci hedefi ‘kalp hastalığı teşhisi konulmuş’ hastalardır. Size kalp damarlarınızın tıkalı olduğunu söyleyen doktorların önerdiği anjiyo, balon, stent, bypass gibi hepsi birbirinden riskli ve tehlikeli seçeneklere ‘evet’ demeden önce yazdıklarımı okuyun. İlaç firmalarının, stent imalatçılarının ve muhtemelen doktorunuzun söylediklerinden farklı şeyler söylediğimi göreceksiniz. Hedefim, hayatınızı riske atmanızı, yoğun bakımlarda ölüm kalım savaşı vermenizi engellemek; daha kolay, tehlikesiz ve kesinlikle daha ucuz bir yoldan sağlığınız kavuşmanızı sağlamaktır.” İşte aynen böyle diyor Dr. Murat Kınıkoğlu kitabının önsözünde. Değişik bir açıdan kalp hastalıklarına bakıldığı daha kitabın önsözünden anlaşılıyor. 
Çok rahat okunur ve anlaşılır bir dille bilgiler veren, yol gösteren, size sağlıklı bir kalp, uzun ve sağlıklı yıllar hediye eden bir kitap. Bundan daha iyi yılbaşı hediyesi  olamaz.
15 Aralık 2009 Salı / 13654 Kişi Okudu
Yorumlar
Copyright © 2006 - 2024 DoktorMurat.Net, Yasal Uyarı ve Gizlilik, Site Haritasi
Dr.Murat KINIKOĞLU Sağlıklı Yaşam Rehberiniz
İntermed Sağlık Merkezi Teşvikiye cad. No: 63 Nişantaşı Şişli/İstanbul
Tel: 0212 225 06 60 - Faks: 0212 2250895