Üye Girişi
E-Posta Adresiniz :
Şifreniz :
Üyelik Formu
E-Posta Adresiniz :
*
Şifreniz :
*
Adınız :
*
Soyadınız :
*

 

Ölmeden Önce'yi biraz önce bitirdim. Kitabı o kadar keyifle okudum ki bitirince aslında romanın ne kadar uzun olduğunu gözlerimin kızarmış ve boynumun tutulmuş olmasından anlayabildim.  Çünkü romanınızı  ara veremeden soluksuz okuyup bitirdim.  
 
Büyük çoğunluğun kolay olanın, çıkara uygun olanın peşinden gittiği bir dönemde konuşulması cesaret isteyen bir konuyu cesurca ele alıp okunması keyifli bir biçimde sunmuşsunuz. Okuyucu olarak bu kadar "Tehlikeli sularda" bu kadar derinden ve keyifle yüzmek ilginç bir deneyim. Elleriniz dert görmesin, iyi ki varsınız.
 
Önceki romanınızla içerikleri tamamen farklı olmasına rağmen bu romanınızda da bütün karakterler beni sardı, onları yıllardır tanıyormuş kadar yakın hissettim ve hiç bir gelişmenin ve ayrıntının sebepsiz olmadığı üç boyutlu bir dünya içinde dolaştım. Romanınızdaki olay örgüleri devasa bir matematik denklemindeki gibi, hayatın kendisi gibi birbirine sebep-sonuç ilişkileriyle sıkı sıkıya bağlı ve okuyucu olarak bunları çözeceğimiz anları o kadar iyi ayarlamışsınız ki insan bazen yumruk yemiş gibi hissediyor, üstelik beklemediği bir taraftan..  Kitabı keyifle okumuş olmak bir yana bitirdiğim andan beri birçok olayı kafamda birleştirmeye, bağlantılar kurmaya devam ediyorum. İstem dışı olarak bunları yaparken okurkan aldığım hazzın devam etmesi çok keyif verici. 
 
Romanızı okumak ince işlenmiş bir dedektif romanı kadar okuyucudan dikkat harcamasını istiyor. Üstelik dedektif romanlarının çoğunluğunda olduğu gibi okuyucu "Şimdi benden bir şey saklanıyor ama ne?" diye düşünmeye fırsat bulamıyor. Keyifli biçimde hikaye akarken aniden kahramanla birlikte kendinizi bir çıkmazda ya da karar anında buluveriyorsunuz. Ummadığınız anda okuduğunuz sahnenin anlamı aniden  değişiveriyor. Etkilenmemek, hayran kalmamak mümkün değil. 
 
Kısaca "Ölmeden Önce" okunması gereken bir kitap. 
 
Tekrar ellerinize sağlık
25 Ağustos 2012 Cumartesi / 12279 Kişi Okudu
Yorumlar
Copyright © 2006 - 2024 DoktorMurat.Net, Yasal Uyarı ve Gizlilik, Site Haritasi
Dr.Murat KINIKOĞLU Sağlıklı Yaşam Rehberiniz
İntermed Sağlık Merkezi Teşvikiye cad. No: 63 Nişantaşı Şişli/İstanbul
Tel: 0212 225 06 60 - Faks: 0212 2250895