Üye Girişi
E-Posta Adresiniz :
Şifreniz :
Üyelik Formu
E-Posta Adresiniz :
*
Şifreniz :
*
Adınız :
*
Soyadınız :
*
Hepimiz yaşadığımız olaylardan ders çıkarıp hayat defterimize yazmalıyız. Aksi takdirde aynı hatayı iki kez  yapan aptallardan oluruz. Ülkemizde, Fethullah Hoca'ya  ve kuruluşlarına yardım eden, bağışta bulunan  milyonlarca insan oldu. Çoğunun yaptığından pişman olduğundan, kendini aldatılmış hissettiğinden eminim. Bu desteğin bir kısmı “Ben senin kulun olayım sen de beni harp okuluna sok ya da sen bana iş ayarla ben sana komisyon vereyim” gibi karşılıklı çıkar ilişkisiyle yapıldı. Buna karşılık çoğunluk, herhangi bir menfaat gözetmeden, cemaatin Türkçe okulları gibi olumlu faaliyetlerinin etkisi altında kalarak hocaya bağlandı, evlerini barklarını satanlar, emekli maaşlarını bağışlayanlar oldu.  Kendi kendime “Neden onlar bu tuzağa düştüler de bazılarımız düşmedi?” diye sordum. Hepimizin bizi ayakta tutan, inandığımız, güvendiğimiz prensipleri vardır. Prensipler bizi hem kendi kendimizi aldatmaktan hem de başkalarının bizi aldatmasından korur. Bu prensiplerin bir kısmını anne babamızdan öğreniriz, bir kısmını da hayatta başımıza gelenlerden tecrübeyle ediniriz. Yaptıkları alkışlanacak faaliyetlere rağmen beni Fethullah Hoca'dan uzak tutan şey şu temel prensibim oldu:
“Bir kişi gökteki yüce bir varlığa herkesten yakın olduğunu söylüyorsa -ima etmesi de yeterlidir- o kişi ya delidir ya da yalancıdır, ağzıyla kuş tutsa ondan uzak dur.”
Bu kadar basit. Bu temel prensibe dikkat edersek, çocuklarımıza da iyice öğretirsek bir daha benzer bir sıkıntıyla  karşılaşmayız. 
 
 
26 Temmuz 2016 Salı / 3587 Kişi Okudu
Yorumlar
Copyright © 2006 - 2024 DoktorMurat.Net, Yasal Uyarı ve Gizlilik, Site Haritasi
Dr.Murat KINIKOĞLU Sağlıklı Yaşam Rehberiniz
İntermed Sağlık Merkezi Teşvikiye cad. No: 63 Nişantaşı Şişli/İstanbul
Tel: 0212 225 06 60 - Faks: 0212 2250895