Üye Girişi
E-Posta Adresiniz :
Şifreniz :
Üyelik Formu
E-Posta Adresiniz :
*
Şifreniz :
*
Adınız :
*
Soyadınız :
*

Her yıl Türkiye ufuklarına bir nur gibi doğan, biz doktorların piri, gurusu Amerikalımız, büyük doktorumuz, medar-ı iftiharımız  Mehmet abimiz bu yılda ülkemize geldi ve sağ olsun başta basınımız ve televizyonlarımız olmak üzere hepimizi ihya edip geçen yıl tavsiye ettiği üzere fındık badem yemeye devam eden halkımızı tekrar aydınlatarak bir yıldız gibi kayııııp gitti. Bu sene fazladan, içinde çok değerli bilgiler olan bir de kitap bıraktı bize. Artık üstadımız seneye ilk baharda tekrar ülkemizi şereflendirene kadar kitabında yazdıklarıyla idare edeceğiz......

Mehmet Abimizin gazetelerdeki röportajları, dizileri tabii ki hala devam ediyor. O olmasa biz Türk doktorları, özellikle de kardiyologlar ne yapacaktık, halkımızın kalp sağlığını nasıl koruyacaktık bilmem. Fındık fıstığın kalbe yararlarını onun sayesinde öğrenmedik mi? Domates denen hiç bilmediğimiz kırmızı renkli yuvarlak sebzenin faydalarını sayesinde keşfetmedik mi? ülkemizin Tıp Fakültelerinden Profesörler yaptıkları araştırma sonuçlarını açıklayınca  kimse dönüp bakmıyor ama Mehmet Abimiz; akşamları iyi uyu, fındık fıstık ye, durmadan yürü, biraz zayıfla diyince insanlar her ne hikmetse sanki ilk defa duymuşlar gibi ağızları bir karış açık hayran hayran onu izliyorlar.. “Yahu  benim dedem, rahmetli babama 100 yıl önce bunların aynısı söylemişti, hem de Amerika’yı görmeden” derseniz.. Olmaaaaaz İlla Amerikalı Mehmet Abimizin ağzından duyacağız....

Esasında Mehmet Abimin doğru beslenme ve sağlıklı yaşam konusunda halkımızın eğitimine yaptığı katkıyı her zaman takdir ettim ta ki Sabah gazetesinde Esra Tüzün’le yaptığı röportajını okuyuncaya kadar. Mehmet abim diyor ki “Eğer 55 yaşındaysanız, yılda yaptığınız seks sayısını 58’den 116 ya çıkarırsanız, 2 yaş daha gençleşirsiniz...” Ehem...öhö.. öhö... Aman deyim Mehmet abi... 55 model Amerikan Chevrolet’i bile bu kadar kolay bir üst vitese geçiremezsin. Zavallı kalp hastası 58 den 116 ya birden nasıl çıksın... Hani bildiğin bir  yol varsa söyle köşemden yazayım ben de meşhur olayım.... 55 yaş az değil, bunun şekeri var, tansiyonu var, bizim ülkede sigarası var, alkolü var, geçim derdi var.

Neyse sevgili okurlarım,  2 yaş gençleşmek az değil, uğraşmaya değer derken röportajın devamını okuyunca tamam dedim bunu mutlaka yazmalıyım.. Mehmet Abim şöyle devam ediyor“Araştırmalar, 55 yaşındaki bir insanın yılda 700 kez seks yapmasının, onu 16 yaş daha gençleştirdiğini ortaya koyuyor..” Herhalde dedim , Mehmet Abim Türkiye’deki 55 yaş ve üstü erkekleri toptan ortadan kaldırma planları yapıyor. Sakın CIA’nin olgun erkek nüfusumuzu azaltmak için ülkemize  gönderdiği gizli bir ajan olmasın? Görürsem diyeceğim ki Sayın meslektaşım, muhterem hemşehrim “Sen ya şey yapmayı bilmiyorsun ya da sayı saymayı”.   

Durun daha bitmedi, tavsiyeler devam ediyor “20 ila 30 dakika arasında süren seks 300 kalori yaktırıyor. Bu da üç mil koşmaya eşit.” Yani Türk işi 3-5 dakika yok, başlarken saat tutup işi uzatacaksın. Şimdi sormak lazım; 55 yaşındaki adam bir yıl boyunca sektirmeden her gün iki kez seks yapacak, dediği gibi yapsak yarımşar saatten bir saat, eh bir saat da ara ver, etti mi iki saat... Bunun duşu var, sigara tellendirmesi var, soyunması giyinmesi var, tansiyon ölçmesi, nabız sayması, ilaç yutması var. Eh 55 yaşında bu performans için en az yarım saatte yatakta karısına övünür... Gitti günün yarısı.. Bu adam ne zaman işe gidecek, ne zaman yemek yiyecek, ne zaman dinlenecek, ne zaman mesir macunu yutacak, ne zaman Tahtakale’de ucuz viagra arayacak? 

Hepsi bu kadar olsa ona da razıydım bir de işin terleme kısmı var “Cinsel hayatınıza renklilik katın, seks yaparken terleyin..” demiş Mehmet Abim. Benim bildiğim terleme seks sırasında zaten olan bir şeydir, siz hiç seks yaparken “Aman dikkat edeyim de bu sefer fazla terlemeyeyim, üşütürüm” diyen birini gördünüz mü? Acaba tavsiyesini tutup daha fazla terlemek için ne yapabiliriz? Merdivenden inip çıkarken olabilir mi? 55 yaşındaki adamın eline seks yaparken birde 5 er kiloluk dambullar versek iyice terler ama... bilmem ki nasıl olur? İkinci seferden sonra karısı dönüp birde“Ahmetcim bu sayılmaz yeteri kadar terlemedin....” derse  zavallı kalp krizinden gider herhalde, iyilik yapalım derken hastayı öldürmeyelim?

Hadi hepsine razı olduk “Kalp ameliyatı geçirene bir iki gün sonra seks yapmasını öneriyorum” demesine ne dersiniz? Gerçi bizim 30 kişilik ameliyat sonrası yoğun bakımlarda yataklar arasında paravanlar var ama Ak parti hükümetinin atadığı baş hekimler kesinlikle bu işe izin vermez. Hadi verdiler sondası var, dreni var, birde hastanın ki... hortumlar karışırsa ne olacak?

Efendim, buradan duyuruyorum, yazılarıma birkaç yıl ara vereceğim. En azından biraz Türkçem bozulana kadar Amerika’ya gitmek istiyorum. Artık dönünce gazeteciler beni de havaalanında karşılar, televizyona çıkarır, ağzımdan ne çıkarsa yazarlar. Amerika’da tıbbi gelişmeleri yakından takip edeceğimden emin olabilirsiniz. Dönünce 7 fındık, 5 badem, bir domates yiyin, “yılda 713 kez seks yapın” mı derim, yoksa 6 fındık, 3 leblebi, üstüne de iki nohut yutun “o işi hiç yapmayın” mı  derim belli olmaz. Bakalım araştırmalarım ne gösterecek?....

23 Mart 2008 Pazar / 18656 Kişi Okudu
Yorumlar
Copyright © 2006 - 2024 DoktorMurat.Net, Yasal Uyarı ve Gizlilik, Site Haritasi
Dr.Murat KINIKOĞLU Sağlıklı Yaşam Rehberiniz
İntermed Sağlık Merkezi Teşvikiye cad. No: 63 Nişantaşı Şişli/İstanbul
Tel: 0212 225 06 60 - Faks: 0212 2250895