Üye Girişi
E-Posta Adresiniz :
Şifreniz :
Üyelik Formu
E-Posta Adresiniz :
*
Şifreniz :
*
Adınız :
*
Soyadınız :
*

                Tüm orta yaş üstü insanların ortak sorunu “unutkanlık”. Allah sağlık versin babası, annesi, dedesi, nenesi olanlar bilirler yaptıkları her sohbet de söz dönüp dolaşıp unutkanlığa gelir. Unutkanlıktan şikayetçi insanlar hep mucize bir ilacın özlemini çekerler; öyle bir ilaç ki, yutacaklar ve unutkanlıkları şıp diye geçecek. Gerçek şu ki “böyle bir ilaç yok.”

            Unutmayın, basit unutkanlıklar için illa ilaç veya bitkisel takviye almanız gerekmez. Bazı telefon numaralarını veya eski bir arkadaşınızın adını unutmanız bunama veya Alzhaimer bulgusu değildir. Genelde çalışma temposuna veya strese bağlı bu tür geçici unutkanlıkları normal karşılamak gerekir. Böyle durumlarda kendinizi benzer stres seviyesine ve iş yoğunluğuna sahip akranlarınızla kıyaslayın; durumunuzun herkes den pek farklı olmadığını görüp rahatlayacaksınız. Peki durumunuz farklıysa!.... Gerçekten herkese göre daha unutkansanız!... O zaman bitkisel bir destek kullanabilirsiniz; Ginkgo Biloba....

            Ginkgo Biloba’nın bilinen önemli bir yan tesiri yok. Fiyatı ucuz, ecanelerde değişik isimlerde onlarca çeşidi var. 

            Unutkanlıktan bahsetmişken Alzheimer hastası yakınları içinde bir şeyler söyleyeceğim.European Journal of Neurology” dergisi Eylül sayısında yayınlanan bir çalışmada; Ginkgo Biloba ile pahalı Alzheimer ilacı donopezil arasında tedavi açısından bir fark olmadığı görüldü. Bu yüzden Alzheimer hastalarına, çoğu etkisiz (veya yan etkilileri fazla ve pahalı) bir sürü ilaç vermek yerine Ginkgo Biloba vermenin daha uygun olacağı düşünülüyor.

02 Mart 2008 Pazar / 20219 Kişi Okudu
Yorumlar
Copyright © 2006 - 2024 DoktorMurat.Net, Yasal Uyarı ve Gizlilik, Site Haritasi
Dr.Murat KINIKOĞLU Sağlıklı Yaşam Rehberiniz
İntermed Sağlık Merkezi Teşvikiye cad. No: 63 Nişantaşı Şişli/İstanbul
Tel: 0212 225 06 60 - Faks: 0212 2250895